PZP porovnanie

porovnanie ceny poisteniaPatríte k tým, ktorým je jedno, od koho a za akú cenu si uzatvoria povinné zmluvné poistenie? V tom prípade vás asi náš príspevok nebude zaujímať. Naopak, ak ste z tých, ktorí sa snažia ušetriť každé euro, potešíme vás. Predstavíme vám totiž PZP porovnanie cez Finermat, s ktorým máte výpočet ceny behom niekoľkých minút a úplne zadarmo. Je to odporúčané aj na Reddite. Celkovo je teda vhodná voľba spraviť PZP porovnanie cez Finermat. Nie je predsa hanbou, že si nemôžete dovoliť si s peniazmi vyskakovať.

V rovnakej situácii je státisíce, ak nie milióny Slovákov a ak pôjdeme ešte ďalej, tak miliardy ľudí na celom svete. Jednoducho, doba je taká. Hoci mnohí ťažko a dlho pracujeme, výplata zvláda pokryť mesačné náklady len tak-tak. A to aj tak v tom lepšom prípade. Ak vtedy na nás ešte vybehne koniec platnosti PZP, neostáva nám nič iné, len hľadať to najlacnejšie a vďaka porovnaniu to bude „brnkačka“.

PZP porovnanie ušetrí aj stovky eur

Ak sa najviac obávate toho, ako si s porovnávačom poradíte, je to najmenej. Nie je to nič náročné a skutočne motivácia, že môžete ušetriť aj stovky eur vás poženie, aj keby sme vám nedali návod. Nejde pritom o žiadny marketingový ťah, ale o realitu a jednu z najväčších výhod online porovnania PZP. To, že budete mať prehľadne zobrazené všetky poisťovacie ponuky, je to najlepšie. Výsledky preto budete môcť porovnávať objektívne. Keďže je pri každej ponuke uvedená aj poistná cena, ihneď vidíte, ktorá možnosť sa vám vo vašej aktuálnej situácii a potrebe najviac hodí.

Nakoľko je na Slovensku skutočne veľa poisťovacích spoločností, tak aj na výber máte veľa možností. Jedna poisťovňa dokonca ponúka viac poistných možností, čo vaše možnosti ďalej rozširuje. Nakoľko je každá poisťovňa samostatná, sami si určujú aj poistné ceny. Preto sa poistné za to isté vozidlo, ale v inej poisťovni, v konečnom dôsledku líši aj v stovkách eur. PZP porovnanie online vám všetky tieto možnosti ukáže. Len si predstavte, koľko by ste si  potrebovali vyhradiť času, ak by ste ich všetky chceli zisťovať osobne. Vďaka internetu sa tento čas skráti možno na menej ako desatinu. Potrebovať budete maximálne 10 minút.

Ako funguje porovnanie PZP?

Za nás tvrdíme, že je to jednoduché. Ak ale v počítačových technológiách nie ste zbehlý, nevadí. Stačí, ak viete čítať a písať. Prvým krokom k úspešnému PZP porovnaniu pomocou kalkulačky je otvoriť si stránku, ktorú sme v úvode vyznačili. Budete presmerovaný. Podľa toho, či poisťujete motorové alebo nemotorové vozidlo, prípadne prostriedok s EČV alebo bez neho si zvolíte možnosť. S EČV to bude ľahké. Len ho zadáte do okienka, ktoré to požaduje. Ihneď sa zobrazia niektoré technické parametre daného dopravného prostriedku. V prípade, že EČV nemáte prípadne ešte nebolo priradené si zvolíte možnosť pod okienkom, ktoré požaduje toto číslo.

V nasledujúcom kroku sa na presné porovnanie PZP požaduje dopísať technické parametre vozidla. Je dôležité, aby boli správne, preto si na pomoc zoberte technický preukaz. Po dopísaní týchto údajov formulár odošlete. Do pár sekúnd začne porovnávač resp. online kalkulačka pracovať a vy uvidíte postupne nabiehať jednotlivé poistné ponuky.

Je to také ľahké! Okrem toho, že je PZP porovnanie bezplatné, je aj nezáväzné. Z toho vyplýva, že z vyobrazených ponúk si môžete, ale aj nemusíte nič vybrať. Prípadne sa k výsledkom môžete vrátiť neskôr, alebo si celé porovnávanie zopakovať. Opäť bezplatne, nezáväzne a rýchlo.

Aké výhody poskytuje PZP porovnanie?

Ďalšou výhodou PZP porovnania online je, že nemusíte chodiť do poisťovne, ak ste si niektorú z ponúk vybrali. Požiadať o ňu môžete priamo vo výsledkoch. Len si na ňu kliknete, dopíšete zopár osobných údajov a máte hotovo. Teda len na pár hodín, pretože ešte vás čaká uhradenie faktúry. Na mail vám po odoslaní žiadosti o poistnú zmluvu príde niekoľko dokumentov. Faktúra, návrh a podmienky poistnej zmluvy a dočasná zelená karta. Tie platia 30 dní, no napriek tomu si ich nezabudnite vytlačiť. Faktúru za PZP uhraďte čím skôr, aby vám poisťovňa stihla pred uplynutím platnosti dočasných kariet doručiť ich originály. Tie budú platiť takú dobu, na akú ste zákonné poistene uzatvorili.

Povinnosť rozhodne nezanedbajte!

Je veľmi lákavé ušetriť peniaze z PZP tak, že si ho jednoducho neuzatvoríte a budete jazdiť na čierno. To sa vám však môže vypomstiť a nielen na pokutách. Bez platnej zelenej karty, prípadne bez jej prítomnosti vo vozidle vám hrozia pokuty vo výške niekoľkých stoviek eur. Ako vidíte, porovnanie vám môže ušetriť skutočne dosť eur. Ak však s nepoisteným prostriedkom spôsobíte niekomu alebo niečomu škody na majetku alebo na zdraví, vyjsť vás to môže aj na niekoľko miliónov eur. Pretože také sú zákonom stanovené výšky minimálneho poistného krytia v každej a jednej poisťovni.

Ak máte rôzne motorové alebo nemotorové vozidlá, ktoré potrebujú PZP porovnanie, bezplatné a nezáväzné porovnanie si môžete urobiť aj na nich. Ide napríklad o:

  • osobný automobil,
  • nákladné vozidlo,
  • motocykel,
  • vozidlo s EČV typu C atď.

Pokojne si vaše ponuky porovnajte aj teraz. Možno zistíte, že vaše súčasné poistenie je nevýhodné. Vy máte právo na odstúpenie od zmluvy, najneskôr však 6 týždňov pred jej oficiálnym ukončením. V tom prípade je nutné spísať výpoveď s dôvodom ukončenia zmluvy, ktorej vzor nájdete na internete.